head section

سایت برو تو کار
سایت برو تو کار

نقد و بررسی پژو 407 در بازار دست دوم

معرفی محصول:
پژو ۴۰۷ اولین بار در ششمین نمایشگاه بین المللی خودرو تهران در سال ۱۳۸۴ توسط شرکت ایران خودرو به نمایش درآمد که با توجه به محدودیت واردات خودرو به کشور در آن سال ها و طراحی غیرعادی ۴۰۷، این خودرو در نمایشگاه خودرو تهران مورد استقبال بازدیدکنندگان قرار گرفت و یکی از جذاب ترین خودروهای به نمایش درآمده بود.
سه سال بعد شرکت سیتکو (زیر مجموعه ایرانخودرو)مدل تغییر چهره یافته (فیس لیفت ۲۰۰۸) پژو ۴۰۷ را برای اولین بار در هشتمین نمایشگاه بین المللی خودرو مشهد در غرفه ایران خودرو به نمایش گذاشت.
از سال ۱۳۸۷ ایران خودرو شروع به ثبت نام و عرضه این خودروی وارداتی کرد که به احتمال زیاد قصد تست بازار ایران و نهایتاً راه اندازی خط مونتاژ آن را داشت که پس از استقبال نسبتاً کم در ایران و توقف تولید آن در فرانسه و قطع ارتباط پژو با ایرانخودرو دیگر ادامه نیافت.
از علت های عدم استقبال از این خودرو در زمان واردات آن بین سال های ۸۷–۹۰ می توان به قیمت گذاری بالای ایرانخودرو و واردات نسخه دو لیتری آن نسبت به رقیبان ۶ سیلندر کره ای و ژاپنی اشاره کرد.
بر اساس یک آمار غیررسمی ۱۵۰۰ دستگاه توسط ایرانخودرو و ۲۰۰ دستگاه توسط افراد دیگر با امکانات متفاوت به کشور وارد شده اند. ۴۰۷ در بازه سال های ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۰ به تولید رسید و از آن پس جای خود را به ۵۰۸ داد.

مشخصات فنی:
انتخاب پیشرانه ۲ لیتری ۴۰۷ که در واقع مدل میانی سری بنزینی آن است با هدف یکسان بودن پیشرانه آن با سیتروئن C5 از طرف PSA برای بازار ایران در نظر گرفته شد.این مدل قابل انتخاب با جعبه دنده پنج سرعته دستی یا چهار سرعته خودکار است که می تواند حداکثر ۱۴۳ اسب بخار در ۶۰۰۰ دور در دقیقه تولید کند.
بر خلاف تفکر عامه مردم،شتابگیری در ۴۰۷ با توجه به وزن ۱‪/۵ تنی آنچنان هم ضعیف نیست و در مدل دنده ای و اتومات این اعداد به ترتیب برابر ۱۰ و ۱۱ ثانیه به ثبت رسیده است.‬

پژو 407

امکانات ایمنی:
هشدار بسته نبودن کمربند،سامانه کنترل پایداری ESP ،ترمز اضطراری برقی EBA ،ترمز های ضد قفل ABS ،سامانه کنترل هرزگردی چرخ ها،فرمان حساس به سرعت،محدود کننده سرعت و ۶ عدد کیسه هوا را در مدل های ایرانخودرویی میتوان دید.

امکانات رفاهی:
از مهمترین امکانات پژو ۴۰۷ وارد شده توسط ایرانخودرو می توان به کروز کنترل هوشمند با لیمیتد،آینه های برقی تاشونده،سانروف برقی،صندلی های برقی ۸ حرکته جلو،سنسور نور و باران،رادار فاصله جلو و عقب و تهویه مطبوع دوگانه خودکار در مدل اتوماتیک اشاره کرد.

پژو 407

۴۰۷ از نگاه مالک:
طی همایش کوچکی که در کنار مالکین این خودرو داشتیم پرکارکرد ترین ۴۰۷ در جمع ما ۱۴۰ هزارکیلومتر پیمایش داشته که مالک کاملا از خودروی خود رضایت داشت و تا به حال خرابی فنی و برقی در بین مالکین حتی با کارکردهای بالاتر گزارش نشده. خودرو از لحاظ کیفیت قطعات و ایمنی در جایگاه مطلوبی قرار دارد.همچنین سواری و هندلینگ خوب از نکات مثبت آن به شمار می رود.اکثر قطعات یدکی آن در بازار آزاد یافت می شود.اما تفاوت قیمت بین نمایندگی و قطعه فروشان بازار،اصلی ترین دغدغه ی مالکین شده است.با این حال اکثر قطعات نیز در نمایندگی ها وجود ندارد و در نهایت مالکان برای تامین قطعه به سراغ بازار آزاد می روند.ناگفته نماند باز هم قیمت لوازم یدکی در بازار از همتایان کره ای و ژاپنی ارزانتر است.همینطور نبود دانش کافی و تعمیرکار مسلط به خودرو در نمایندگی ها و سطح شهر یکی دیگر از معضل ۴۰۷ سواران است.پژو ۴۰۷ بازار دست دوم خوبی ندارد و با توجه به میزان کارکرد و سلامت خودرو قیمتی بین ۶۰ تا ۷۵ میلیون تومان دارد.
در نهایت با رویکرد منطقی و واقع بینانه ۴۰۷ یک سدان خانوادگی است که می توان ساعت ها بدون خستگی و با آرامش با آن رانندگی نمود و در این بازه قیمتی هنوز هم جزو برترین های این کلاس است.
به امید اینکه با ورود مجدد پژو به بازار ایران،بهبود خدمات نمایندگی و تبادل دانش فنی از سوی فرانسوی ها روزهای بهتر و روشن تری برای ۴۰۷ سواران را شاهد خواهیم بود. و دوستداران پژو میتوانند با خیال آسوده به سراغ نمونه های دست دوم این ماشین در بازار بروند .
اما در روز 19 شهریور 95 گردهمایی کوچکی توسط تعدادی از مالکان و علاقه مندان پژو 407 در تهران برگزار شد که در انتهای مطلب می توانید تصاویر تهیه شده از این گردهمایی را مشاهده کنید.

http://akhbarejazab.lineblog.ir/

مقالات